Przypadki? Seria zadziwiających zdarzeń wskazuje na Bożą interwencję ws. zamykania kolejnych placówek aborcyjnych w USA. | www.odoceanudooceanu.pl

Przypadki? Seria zadziwiających zdarzeń wskazuje na Bożą interwencję ws. zamykania kolejnych placówek aborcyjnych w USA.

W sobotę rano 10 maja obrońcy życia zaprosili Matkę Bożą Częstochowską do wspólnej modlitwy w intencji powstrzymania procederu aborcji przed placówką aborcyjną Centrum dla Kobiet w Sharonville w stanie Ohio. Modliło się tam 49 osób pod przewodnictwem ks. Westa. Takie czuwania modlitewne pod placówkami aborcyjnymi odbywają się prawie we wszystkich miastach, gdzie zatrzymuje się peregrynująca Ikona. Ludzie przychodzą do ks. Westa z prośbą, aby przywiózł Ikonę w te straszne miejsca, gdzie zabijane są dzieci. Wiele osób modli się tam od lat. Niektóre parafie prowadzą nawet dyżury modlitewne w intencji obrony życia. Ta modlitwa może się odbywać tylko na terenie publicznym, najczęściej na ulicy lub krawędzi chodnika, gdyż wejście na teren prywatny jest niedozwolone.

Ks. West powiedział: Przybyliśmy z Ikoną Częstochowską pod placówkę aborcyjną w Sharonville, prosząc Naszą Panią o wstawiennictwo i ratowanie niewinnych dzieci.

Zwycięstwo Maryi nad niesprawiedliwością, która dotyka poczęte dzieci, przynosi coraz to nowe świadectwa świętości ludzkiego życia, a w modlitewnych bojownikach umacnia się głębokie przekonanie, że Bóg ich wysłucha i postawi kres aborcji.

W sierpniu, czyli zaledwie trzy miesiące później, Centrum dla Kobiet w Sharonville zostało definitywnie zamknięte. Bezpośrednią przyczyną było orzeczenie Departamentu Zdrowia Stanu Ohio po kontroli stwierdzającej nadużycia w procedurach medycznych, których się dopuszczał zarząd tej placówki. Ale wielu ludzi wiary zadziwia wyjątkowa zbieżność dat. Otóż sędzia Jerome Metz podjął decyzję o zamknięciu tej placówki 15 sierpnia w uroczystość  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a po zaskarżeniu jej przez kierownika tej placówki aborcyjnej Martina Haskella Departament Zdrowia stanu Ohio podjął ostateczną decyzję w dniu 22 sierpnia we wspomnienie Maryi Królowej.

Martin Haskell prowadzący abortarię w Sharonville w regionie Cincinnati dokonywał aborcji przez 32 lata. Zabijano tam poczęte dzieci, także w trzecim trymestrze ciąży. Modlitwa wielu wierzących obrońców życia niewątpliwie doprowadziła do odebrania licencji Haskellowi – stwierdził ks. West. Wygląda jednak na to, że Pan Bóg chciał zwrócić naszą uwagę na ostateczne zamknięcie tej placówki wybierając czas, gdy Kościół czci Maryję, aby  potwierdzić, że Jej pośrednictwo w ochronie cywilizacji życia i miłości jest skuteczne.

Zwracając uwagę na wiele nadzwyczajnych wydarzeń w historii Ikony Częstochowskiej, ks. West zaznaczył, że powinniśmy czuć się zbudowani, a nie zaskoczeni tak dużą liczbą zbiegów okoliczności, pojawiających się po modlitwach błagalnych o wstawiennictwo Matki Jezusa, aby powstrzymać zabijanie dzieci w łonach matek. Kiedy widzimy, że trzynaście tych prawdziwych młynów aborcyjnych, przed którymi modliliśmy się z Maryją, już zamknięto, a upadają kolejne,  zdajemy sobie sprawę, że powinniśmy zawierzyć Panu Bogu i całym sercem i umysłem prosić Go o ratowanie życia, aby On sam zrobił to, czego my nie potrafimy, czyli pokonać zło.

 Dzięki działaniom obrońców życia przez ostatnie 18 miesięcy udało się doprowadzić do zamknięcia niemal połowy centrów aborcyjnych w stanie Ohio, a w całych Stanach ponad siedemdziesiąt i zamykane są kolejne.