Salamanca i Queretaro | www.odoceanudooceanu.pl

Salamanca i Queretaro

4 grudnia Ikona przybyła do miasta Salamanca w stanie Guanajuato, które znajduje się w środkowym Meksyku nad rzeką Lermą na obszarze Mesy Centralnej na wysokości 1760 metrów. Liczy ok. 230 tys. m. mieszkańców.

Matkę Bożą Częstochowską mieszkańcy Salamanki witali bardzo uroczyście. Zorganizowano procesję samochodową, którą przewieziono Ikonę do kościoła Najświętszego Serca w Colonia Bellavista. O godz. 18:30 procesja przybyła do Irapuato, gdzie po uroczystości powitania, w którym brali udział przedstawiciele lokalnego Kościoła oraz miejscowych władz, Czarną Madonnę wprowadzono do Kościoła, gdzie o godz. 19:00 odprawiono uroczystą Mszę św. koncelebrowaną, w której uczestniczył tłum wiernych.

Następnego dnia 5 grudnia Matka Boża pojechała do Queretaro, odległej o ok. 100 km od Salamanki. Jest to zabytkowe miasto leżące też w środkowym Meksyku na wysokości 1865 m n. p. m. Liczy ok. 850 tys. mieszkańców. Obecnie jest jednym z najszybciej rozrastających się miast meksykańskich z powodu szybkiego rozwoju przemysłu.

Czarna Madonna odwiedziła sanktuarium Naszej Pani Wiejskiej (Pueblito), które znajduje się

w centrum miejscowości Corregidora. Uznaje się je za miejsce pierwszej ewangelizacji na tym terenie i jest otaczane wielką czcią przez mieszkańców tych okolic. O godz. 19:00 Matka Boża Częstochowska ustawiona w centrum kościoła uczestniczyła w uroczystej Eucharystii dla rodzin.

Kolejnego dnia w sobotę 6 grudnia Czarna Madonna uczestniczyła w narodowym sympozjum – rekolekcjach na temat terapii i gojenia poranionego łona matek, które prowadził ks. Inocencio Llamas. Odbywało się ono w audytorium Instytutu dla Pokoju im. św. Jana Pawła II, które był wypełnione po brzegi.