Modlitwa przed placówkami aborcyjnymi na ulicach Meksyku | www.odoceanudooceanu.pl

Modlitwa przed placówkami aborcyjnymi na ulicach Meksyku

„40 DNI DLA ŻYCIA” – akcja modlitewna w intencji ocalenia życia nienarodzonych dzieci, która rozpoczyna się przed Wielkim Postem i trwa przez 40 dni, aż do Niedzieli Palmowej. W Meksyku modlitwa ta odbywa się na ulicach pod kolejnymi placówkami aborcyjnymi i trwa nieustannie w dzień i w nocy w wielu miastach Meksyku, również w wielkiej aglomeracji stolicy. Od 22 marca modlącym się towarzyszyła Ikona Matki Bożej  Częstochowskiej.

W ostatnim tygodniu modlitwy, nocą wydarzył się bardzo nieprzyjemny wypadek. Rozpędzona ciężarówka wpadła na chodnik i dosłownie ścięła słup sygnalizacji świetlnej, który się złamał i leciał prosto na modlących się ludzi zgromadzonych przed Ikoną. Gdy wydawało się, że nic już ich nie uratuje, słup jakby odbył się od niewidocznej ściany nad Ikoną i upadł z boku. Nikomu nic się nie stało. Meksykanie z wdzięcznością dziękują Matce Bożej za ratunek. Dla nich jest to cud.

W 2007 roku  lewicowy parlament Meksyku wprowadził aborcję na życzenie do 12 tygodnia ciąży, pomimo wielkiego protestu Kościoła. Kard. Norberto Rivera Carrera, arcybiskup miasta Meksyk nałożył wówczas ekskomunikę na polityków, którzy poparli tę ustawę. Zaskarżyli go za to aż do Watykanu. Ojciec Święty Benedykt XVI poparł decyzję arcybiskupa Meksyku przypominając, że zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego każdy kto przyczynił się do śmierci dziecka poczętego automatycznie podlega ekskomunice. 

Zakończenie akcji „40 Dni dla Życia” nastąpi w centralnej bazylice w Guadalupe w Niedzielę Palmową.