W parafii p.w. św. Wincentego Ferreriusza | www.odoceanudooceanu.pl

W parafii p.w. św. Wincentego Ferreriusza

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej w swojej pielgrzymce przez region Santo Domingo w Ekwadorze odwiedzała parafię pod wezwaniem św. Wincentego Ferreriusza w regionie Andoas, w północno-wschodniej części diecezji. Matka Boża była bardzo miło przywitana przez parafian, tak bardzo, że nawet zawieszono imprezę spodkową, aby nic nie zakłóciło wizyty Matki Bożej.

Ta parafia znajduje się w odległości dwóch godzin drogi od centrum miasta Santo Domingo. Jest to okolica rolnicza, co powodowało, że droga była długa i przyjazd nieco spóźniony. Pomimo tego ludzie cierpliwie czekali na spotkanie z Maryją.

Matka Boża w Ikonie Częstochowskiej odwiedzała swoje dzieci w tej parafii w dniach 26 – 27 maja 2017 r. Przybyła eskortowana przez kolumnę pojazdów. Odprawiono powitalną Msze św., a następnie adoracja trwała aż do północy.

Kolejnego dnia rankiem celebrowana Mszę św.  i aż do wieczora Matka Boża była otoczona przez modlących się ludzi z tej wspólnoty. Była to w większości młodzież, która należy do ruchu Jana XXIII oraz katechiści z misją obejmującą dzieci.

Ołtarz subtelnie udekorowano kwiatami oraz wielką flagą w kolorach maryjnych: błękitnym i białym.

 
Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017”.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.