Wizyta w parafii Naszej Pani z Góry Karmel w Puerto Quito | www.odoceanudooceanu.pl

Wizyta w parafii Naszej Pani z Góry Karmel w Puerto Quito

Od 27 – 30 Maja 2017 r. Ikona Częstochowska zatrzymała się w parafii pod wezwaniem Naszej Pani z Góry Karmel w Puerto Quito. To miasto znajduje się w prowincji Pichincha, ale należy do północnowschodniej części diecezji Santo Domingo.

Ikona przybyła do centrum parafialnego z Andoas z parafii św, Wincentego Ferreriusza. Po drodze zatrzymała się we wspólnocie Santa Marianita, która administracyjnie należy do Puerto Quito. Ikona przyjechała w Mama Mobilu, samochodzie typu pickup, na którym umieszczono szklana konstrukcję, umożliwiającą pełną widoczność Ikony w czasie drogi. Matkę Bożą witały tłumy ludzi, którzy już na Nią czekali, gotowi do rozpoczęcia modlitwy różańcowej i Litanii Loretańskiej. O godz. 19:30 celebrowano uroczystą Eucharystię. W kolejnych dniach Ikona odwiedzała inne grupy i kaplice, znajdujące się na terenie parafii.

W sobotę Matka Boża powróciła do kościoła parafialnego, gdzie wieczorem odwiedziła grupy katechetyczne i te dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., jak i młodzież przed Sakramentem Bierzmowania. Wieczór był wypełniony modlitwą: Msza św., Różaniec i litanie.

W niedzielę Ikona zatrzymała się w Zgromadzeniu Misyjnym Służebnic Ducha Świętego (werbistki), gdyż mieszkają one w zakonie klauzurowym o nazwie Buenos Aires dość daleko od kościoła parafialnego. Tutaj także celebrowano Mszę św., odmówiono różaniec i litanię.

Obrona ludzkiego życia była w tym czasie podstawowym tematem, poruszanym podczas wszystkich kazań i homilii.

 

 

 

 

 

 

 
Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017”.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.