W parafii p.w. św. Michała Archanioła w Los Bancos | www.odoceanudooceanu.pl

W parafii p.w. św. Michała Archanioła w Los Bancos

Parafianie z Los Bancos specjalnie pojechali do poprzedniej parafii, którą wizytowała Matka Boża, aby zabrać Ją do siebie do kościoła p. w. św. Michała Archanioła. Ikona pozostawała z nimi przez cały weekend. W poniedziałek została przewieziona do okręgu Św. Barnaby. Spotkanie było bardzo ekscytujące tym bardziej, że wizyta wypadała właśnie w święto Apostoła.

Tam wspólnota całej parafii adorowała Ikonę prawie przez cały tydzień. Odmawiano Różaniec, rozważając kolejne tajemnice. Organizatorami była grupa katechetów przygotowujących do I Komunii św. i bierzmowania. Parafialni liderzy wygłaszali także wykłady na temat wartości i godności ludzkiego życia oraz o obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci, kładąc duży nacisk na następstwa moralne, psychologiczne i fizyczne zła przerywania ciąży. 

Dzielenie się doświadczeniem na temat zła aborcji z młodymi było bardzo dobre, ponieważ pomagało im poznać czym są elementarne wartości, które być może w szkołach czy na uniwersytetach są prezentowane w specyficzny sposób. Poza tym daliśmy im wiedzę o chrześcijańskiej moralności z punktu widzenia wiary i nauczania Kościoła – powiedział ks. Julio Mejia, który cały czas towarzyszył Matce Bożej podczas spotkań, modlitwy i Mszy świętych.

 
Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017”.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.