W Parafii p. w. św. Wincentego Ferreriusza w Mindo | www.odoceanudooceanu.pl

W Parafii p. w. św. Wincentego Ferreriusza w Mindo

Wierni z parafii pod wezwaniem św. Wincentego Ferreriusza w Mindo przywitali Matkę Bożą w Częstochowskiej Ikonie z wielką radością i pobożnością. Ikona przyjechała w piątek 9 czerwca 2017 r. i pozostała w parafii aż do niedzieli 11 czerwca. Dla proboszcza tej parafii ks. Jeana Baptiste Filsa było to znakomite doświadczenie, gdyż gorąco zachęcał swoich parafian do nabożeństwa do Matki Bożej. Było to głębokie doświadczenie bycia z Naszą Matką – powiedział.

Obrzędy powitania i goszczenia Ikony zostały przeprowadzone zgodnie z tekstami liturgii, przygotowanymi przez diecezję, które otrzymały wszystkie parafie goszczące Matkę Bożą. Podczas tego weekendu odmówiono wiele różańców w intencji obrony ludzkiego życia. Także podczas homilii na każdej z odprawianych Mszy św. ksiądz proboszcz specjalnie podejmował ten temat.

 
Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017”.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.