W parafii p. w. Matki Dobrego Pasterza w Nenegal | www.odoceanudooceanu.pl

W parafii p. w. Matki Dobrego Pasterza w Nenegal

W niedzielę 11 czerwca Ikona Częstochowska przyjechała do parafii Matki Dobrego Pasterza w Nanegal. Mieszkańcy zebrani w Nanegalskim Centrum Edukacji przyjęli Ją z wielką radością. Tam zaczęła się wizyta. Następnie uroczyście przeniesiono Ikonę przez park centralny, idąc w procesji ok. dwa kilometry do centralnego kościoła tej parafii.

Ksiądz proboszcz Jose Galeano zachęcił parafian, aby dla podkreślenia swojej miłości do Matki Bożej, przynieśli dla Niej upominki oraz symboliczne prezenty. Niektórzy podarowali  Jej kwiaty, inni listy, a jeszcze inni ofiarowali swoją modlitwę. Celebracja Mszy św. rozpoczęła się po zmierzchu, który w Ekwadorze, leżącym na równiku, zawsze jednakowo zapada o godz. 19:00. Asystowali przedstawiciele Ruchu św. Jana XXIII.

Na zakończenie dnia wszyscy parafianie częstowali się przekąskami.

Podczas wizyty w tej parafii Matka Boża w Ikonie Częstochowskiej nigdy nie pozostawała samotna. Wspólnota La Perla nie chciała utracić okazji, aby uczcić Matkę Bożą, więc Ikona pozostała z nimi aż do środy.

Pożegnalną Mszę św. celebrowano razem z ludźmi starszymi z parafii, którzy byli niezwykle szczęśliwi, że mogli być razem z Naszą Matką.

 
Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017”.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.