Maria kontynuuje swoją wyprawę przez miasta diecezji Santo Domingo w Ekwadorze | www.odoceanudooceanu.pl

Maria kontynuuje swoją wyprawę przez miasta diecezji Santo Domingo w Ekwadorze

Od niedzieli 10 września do wtorku 19 września 2017 r. Ikona Częstochowska odwiedzała wspólnotę parafialną Chrystusa Króla Nowego Izraela. Główny kościół parafialny znajduje się w odległości 17 km od miasta Santo Domingo, na drodze do Chone (Manabi), liczącego około 6 tysięcy mieszkańców.

Dzięki wytrwałym parafianom Ikona Matki Bożej Częstochowskiej została najpierw przekazana dla wioski Avispachila z sąsiedniej parafii św. Wincentego w Bua. Avispachila jest tak małym osiedlem, zamieszkałym tylko przez kilka rodzin, że kapłan przyjeżdża do nich zaledwie trzy razy w miesiącu.

Cała parafia okazała szczere zaangażowanie z powodu wizyty Matki Bożej od chwili Jej przybycia aż do odjazdu kolejnego dnia. Niektóre grupy katechetyczne – rodzice i dzieci – podejmowały adorację i wspólnie odmawiały Różaniec. Ikona Matki Bożej jak zawsze pobudzała zainteresowanie i religijność ludzi.

„Intencją tej pielgrzymki Matki Bożej jest promowanie cywilizacji życia i odrzucenie aborcji, więc jako proboszcz postanowiłem zaakcentować i docenić obecność matek, które są zapracowane i najczęściej nie są zbyt aktywne w życiu parafialnym. Zaprosiłem je, aby przede wszystkim to one modliły się przed Ikoną” – stwierdził ks. Carlos Armijos, proboszcz parafii Chrystusa Króla.

Niektóre grupy duszpasterskie, jak Mali Bracia Maryi, Ruch Jana XXIII, katecheci oraz kilka rodzin doświadczyły chwil głębokiej medytacji przed „poranionym obliczem Dziewicy”, jak powiedział jeden z chłopców.

Maryja odchodzi, ale bez wątpienia,  wysłuchała wielu osobistych i rodzinnych próśb. Mamy nadzieję, że znajdzie się tutaj kilka osób, które pod wpływem Matki Zbawiciela staną się  promotorami i obrońcami życia ponad ideologicznymi odcieniami.

 
Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017”.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.