Więcej wiedzy o wędrującej Ikonie Matki Bożej | www.odoceanudooceanu.pl

Więcej wiedzy o wędrującej Ikonie Matki Bożej

Wizyta Matki Bożej Częstochowskiej była wielką niespodzianką dla parafian z kościoła pod wezwaniem św. Wincentego a Paulo w wiosce El Esfuerzo, która znajduje się w odległości ok. 30 minut samochodem trasą z Santo Domingo w kierunku Quevedo (19 km).

Lokalny proboszcz ks. Yofre Moreno witał Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej z wielką miłością, ale niestety okoliczna ludność nie ma praktycznie żadnej wiedzy na temat ikonografii i szczególnej obecności Maryi Panny w wędrującej Ikonie, więc frekwencja była słaba. Był to jednak znakomity pretekst, aby umożliwić ludziom zapoznanie się z językiem ikony oraz opowiedzieć o historii Ikony Częstochowskiej.

W sobotnią noc przed Ikoną Matki Bożej odmawiano Różaniec, a następnie celebrowano Mszę świętą. W niedzielę 1 października o godzinie 11:00 celebrowano Eucharystię według formularza o Najświętszej Maryi Pannie. Była to także okazja, aby parafianie dowiedzieli się więcej o pielgrzymującej Ikonie Matki Bożej oraz głównej intencji tej wyprawy przez świat.
Niedzielna katecheza także miała na celu przybliżenie inicjatywy pro-life, dzięki której Matka Boża została zaproszona do podróży przez kontynenty „Od Oceanu do Oceanu”. Zarówno dzieci pierwszokomunijne, jak też młodzież przygotowująca się do bierzmowania, z wielkim zainteresowaniem słuchali wyjaśnień katechistów.

 
Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017”.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.