Maryja i Krzyż | www.odoceanudooceanu.pl

Maryja i Krzyż

W dniach od 1 – 3 października Ikona Matki Bożej Częstochowskiej zatrzymała się  w  parafii Królowej Niebios w mieście Monterey w Ekwadorze u proboszcza ks. Leonela Caselles. Najświętsza Dziewica towarzyszyła wędrującemu Krzyżowi Ewangelizacji, co było podwójną niespodzianką dla wiernych.

 

W Ekwadorze Krzyż Ewangelizacji rozpoczął swoją pielgrzymkę 1 kwietnia 2017 r. w Amazonii i ma wędrować przez ten kraj prze cały rok. Krzyż ten został podarowany przez papieża Franciszka dla przygotowań do V Amerykańskiego Kongresu Misyjnego, który ma się odbyć w Santa Cruz w Boliwii.

Ważne było, aby Krzyż rozpoczął peregrynację na terenie Amazonii, ponieważ zawiera relikwie Bł. Mercedes Molina Ayala, pierwszej misjonarki, która dotarła do tych ziem, aby służyć najbardziej potrzebującym.

W niedzielę, kiedy przybyła Ikona, wierni uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, a różne grupy parafialne prowadziły rozważania kolejnych stancji. Zarówno Ikona, jak i Krzyż brały udział w procesji. Mszy Świętej o godz. 19:00 przewodniczył ks. Leon Juchniewicz. Później nastąpiła radosna część artystyczna z tańcami, deklamowanymi wierszami i pieśniami  - wszystko dla Matki Bożej.

Przez oba dni w poniedziałek i wtorek recytowano Modlitwę Różańcową, a przed Ikoną trwała osobista adoracja. Całą wizytę przeżywaliśmy bardzo głęboko i chcielibyśmy, aby Matka Boża została dłużej, ale niestety musiała pójść dalej. Wszyscy parafianie byli bardzo uszczęśliwieni z obecności Najświętszej Dziewicy.  - powiedział ojciec Leonel.

 

 
Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017”.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.