Maryja kontynuuje pielgrzymkę przez wioski Ekwadoru | www.odoceanudooceanu.pl

Maryja kontynuuje pielgrzymkę przez wioski Ekwadoru

Wędrująca Ikona Matki Bożej Częstochowskiej kontynuuje swoją wyprawę przez Diecezję Santo Domingo.  Ks. Luis Enrique Larios gościł Matkę Bożą w swojej parafii Santa Maria del Toachi w dniach od 3 do 6 października 2017 roku. Ikona przyjechała wieczorem, gdy już było ciemno, więc podczas uroczystego powitania parafianie ze świecami w rękach ustawili się w szpaler przy wejściu do kościoła. i po umieszczeniu Jej na specjalnie przygotowanym honorowym miejscu w kościele odmówili Różaniec.

Santa Maria del Toachi to wiejska parafia, znajdująca się w Santo Domingo de los Tsachilas w odległości ok. półtorej godziny jazdy samochodem od stolicy regionu. Mieszka tutaj ok. 9 tysięcy osób.
W ciągu następnych dni Ikona przebywała na terenie tej parafii, gdzie każdego dnia o świcie odmawiano wspólnie Różaniec, a wieczorem celebrowano Mszę św. Podczas wizyty byli mocno zaangażowani Bracia od Najświętszego Sakramentu oraz siostry dominikanki Różańca świętego. Te siostry prowadzą także prywatną szkołę Świętej Rodziny, więc przyprowadziły wszystkich swoich uczniów, aby kontemplowali Ikonę i odmawiali Różaniec.  

Ojciec Luis Enrique już wcześniej znał Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej, ponieważ gdy był diakonem pojechał do Rzymu z Instytutem San Juan Eudes Missionary z Kolumbii, gdzie składał śluby wierności w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, która znajduje się w Bazylice św. Piotra. Wielką niespodzianką dla niego było ponowne spotkanie tego właśnie wizerunku Matki Bożej.

 

 
Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017”.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.