Wizyta w parafii Jezusa Dobrego Pasterza | www.odoceanudooceanu.pl

Wizyta w parafii Jezusa Dobrego Pasterza

Matka Boża Częstochowska, kontynuując swoją wędrówkę przez Ekwador, odwiedziła parafię Jezusa Dobrego Pasterza, którą prowadzą franciszkanie konwentualni.

O. Michał Paga, który w tej parafii jest proboszczem, pochodzi z Polski. Doskonale zna język ikonograficzny, więc jego kazania były wyjątkowo interesujące dla parafian. O. Michał pracuje w Ekwadorze już od 19 lat, przed objęciem tej parafii w Quito był we wschodnim Ekwadorze.

Przywitanie Ikony w dniu 1 lutego 2018 roku podczas celebracji skupiło wszystkie grupy parafialne. Następnie odprawiono uroczystą Mszę św. Był to Czwartek, więc zgodnie ze zwyczajem odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu w obecności Matki Bożej Częstochowskiej.

Kolejnego dnia 2 lutego do Matki Bożej przychodziły dzieci, przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. oraz młodzież przed bierzmowaniem. Odmawiano różne rodzaje modlitw przez obliczem Matki Bożej, w tym oczywiście także różaniec. Czuwanie z Matką Bożą głęboko poruszało emocje wiernych. Na zakończenie dnia odprawiono Eucharystię, podczas której omawiano znaczenie języka ikony.

Podobnie minął trzeci dzień wizyty 3 lutego, trwała modlitwa i adoracja wiernych przed Ikoną. Odprawiono Mszę św. W sobotę 4 lutego koło południa nastąpiło pożegnanie z udziałem wiernych z całego okręgu.