Matka Boża Częstochowska odwiedza stare kobiety w Domu św. Józefa w Tumbaco w Ekwadorze. | www.odoceanudooceanu.pl

Matka Boża Częstochowska odwiedza stare kobiety w Domu św. Józefa w Tumbaco w Ekwadorze.

Dom dla seniorek pw. św. Józefa jest prowadzony przez siostry miłosierdzia św. Teresy z Kalkuty. Zazwyczaj mieszka tutaj ok. 25 starszych kobiet. To właśnie miejsce, które znajduje się w Tumbaco, ok. 14 km od Quito, stolicy Ekwadoru, odwiedziła Ikona Czarnej Madonny z Częstochowy. Seniorki miały radość przebywania w obecności Matki Bożej w Częstochowskiej Ikonie i poznania Jej fascynującej historii.

 

 

W Domu św. Józefa znajduje się kaplica, ale z powodu braku kapłanów na terenie Archidiecezji Quito, odprawianie tam dla nich codziennej Mszy św. jest niemożliwe. W tej sprawie siostry zwróciły się do bliskich współpracowników Victora Fillaosa i jego małżonki, aby pomogli zaprosić księdza, który mógłby odprawić Msze św. w czasie, gdy gości u nich Ikona Matki Bożej. Swoją gotowość ofiarował o. Rafael Amaya ze zgromadzenia Schoenstatt, więc uszczęśliwione siostry i pensjonariuszki mogły również uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Komunię św.

Podczas tej uroczystości dowiedziały się, że Czarna Madonna z Częstochowy wstawia się za rodzinami, chroni życie poczętych dzieci i wspiera obrońców życia. Otrzymały również informację, że jest Ona Królową Polski oraz że św. Jan Paweł II przez całe życie właśnie do Niej się zwracał, prosząc o pomoc i wskazówki.