Pielgrzymująca Matka Boża Częstochowska odwiedza parafię Chrystusa Zbawiciela w Quito | www.odoceanudooceanu.pl

Pielgrzymująca Matka Boża Częstochowska odwiedza parafię Chrystusa Zbawiciela w Quito

W dniach od 13 do 15 sierpnia 2018 (od poniedziałku do środy) wędrująca „Od Oceanu do oceanu” Ikona Częstochowska odwiedziła parafię Chrystusa Król „Cristo Salvador”. Kościół ten znajduje się przy głównym rynku miejskim Chiriyacu, na południe od  Quito, stolicy Ekwadoru.

W poniedziałek w południe, proboszcz ks. Nestor Torres, zorganizował uroczystość powitalną. Następnie odprawiona została Msza św., w której uczestniczyła większość parafian. Różne grupy kościelne kolejno prowadziły adorację i Różaniec podczas całej wizyty, gorącą wiarą odpowiadając na wizytę Matki Bożej w ich parafii.

W swojej homilii ks. Nestor ukazał matczyną miłość Maryi Dziewicy i powiedział: Musimy być wspólnotą, radującą się matczyną miłością matki. Tej, która nas uczy i towarzyszy nam w życiu każdego dnia.
Po błogosławieństwie na zakończenie Eucharystii odmówiono modlitwę „Pod Twoją obronę”, w której każdy z parafian czcił Matkę Bożą Częstochowską. Ludzie pożegnali Maryję Dziewicę i rozeszli się pełni wiary i radości ze spotkania z Nią.