Nowa Grota dla Matki Bożej poświęcona z okazji wizyty Ikony Częstochowskiej | www.odoceanudooceanu.pl

Nowa Grota dla Matki Bożej poświęcona z okazji wizyty Ikony Częstochowskiej

W niedzielę 11 listopada 2018 roku wierni mieszkający w parafii św. Antoniego z Padwy w Citadel Ibarra uczestniczyli w uroczystej celebracji wizyty Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w ich wspólnocie.

Uroczystość ta była okazją do poświęcenia nowej Groty poświęconej Dziewicy z El Cisne. Jest to wizerunek Maryi, który tutaj jest otaczany wielką czcią, oddaniem i miłością.

Uroczystości poświęcenia Groty przewodniczył miejscowy proboszcz ks. Javier Catota. Przybyły setki wiernych, bardzo szczęśliwych i radosnych, że udało się przygotować tę piękną, nową przestrzeń wypełniona modlitwą. Parafianie dziękowali przedstawicielom peregrynacji Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” oraz archidiecezji Quito, za zorganizowanie pielgrzymki Królowej Polski i przyjazd do ich parafii. Ikona podróżuje przez świat od 2012 roku i przejechała już ok. 190 tys. km., promując wartości związane z rodziną oraz ochroną ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Wizyta Ikony Częstochowskiej była znakomitą okazja do radosnego świętowania otwarcia nowej Groty Matki Bożej z Cisne, której głównym przesłaniam jest wzmocnienie i promowanie wiary poprzez obecność chrześcijan.