Ikona, która przyciąga wiernych | www.odoceanudooceanu.pl

Ikona, która przyciąga wiernych

Dla Matki Bożej Częstochowskiej, która w swojej Ikonie przebywa już w Panamie, w dniu  12 grudnia minęły trzy tygodnie wizyty w Kościele oo. karmelitów.  Prawie nieznana  tutaj Ikona Matki Bożej o zranionej twarzy i opuchniętym policzku przyciąga coraz więcej osób. Ludzie chcą się dowiedzieć, w jaki sposób Matka Boża została zraniona. Kiedy opowiedziano im historię tej Ikony – o ataku husytów, jaki miał miejsce w XV wieku – byli bardzo zdumieni i głęboko poruszeni takim brakiem szacunku.

Czarna Madonna ma wiele do powiedzenia każdemu, kto Ją odwiedza. Ona przekazuje swoje przesłanie do matek, dzieci i rodzin; Święta Matka ma coś do przekazania każdemu z osobna. Ludzie, którzy przybywają do kościoła oo. karmelitów, czują się pociągnięci Jej obecnością, ale  nie wiedzą, ani nie rozumieją, dlaczego nie mogą przestać wpatrywać się w Jej piękne oblicze, wyobrażone na drewnie ikony.

Ojcowie karmelici, ze swoim przeorem o. Javierem Izaakiem Alpizarem Lobo, są bardzo szczęśliwi, że Matka Boża w swojej Częstochowskiej Ikonie znajduje się u nich, więc z pewnością pozostanie jeszcze kilka dni dłużej.