Spotkanie z Kolumbijczykami podczas ŚDM w Panamie | www.odoceanudooceanu.pl

Spotkanie z Kolumbijczykami podczas ŚDM w Panamie

 

Wśród setek tysięcy młodych pielgrzymów, którzy przyjechali na Światowe Dni Młodzieży w Panamie, była także grupa młodzieży z diecezji Arauca w Kolumbii, której towarzyszył duszpasterz  ks. Fabio Celi.

We wrześniu 2017 roku międzynarodowy koordynator pielgrzymki Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” Lech Kowalewski przyjechał do Kolumbii, aby promować i uzgodnić wizytę Ikony w tym kraju. Odwiedził wówczas także miasto Arauca. W diecezji tej jest budowane sanktuarium La Negrita del Piedemonte y la Sabana, któremu patronuje Matka Boża Częstochowska.

Ksiądz Fabio Celi wiedział, że Ikona w czasie Światowych Dni Młodzieży odwiedza Panamę, wykorzystał więc okazję, aby odwiedzić Matkę Bożą. Udał się razem ze swoją grupą młodzieży do kapicy pw. św. Jana Pawła II przy centrum handlowym Albrook Mall. Wspólnie celebrowali tam Mszę św., której przewodniczył biskup z Argentyny i kilku kapłanów otoczonych młodzieżą.

.
Gdy dotarliśmy do kaplicy św. Jan Pawła II, ujrzeliśmy stojącą obok ołtarza, oświetloną twarz Kogoś, kto jeszcze do niedawna nie był znany w naszym kraju. To było oblicze Maryi, Matki Boga, w wizerunku Ikony Częstochowskiej. Zobaczyłem, że wielu młodych jest wpatrzonych w tę Ikonę i się w Jej obecności odnajduje, chociaż nie jest Ona u nas znana, a Jej twarz nie dla wszystkich jest uderzająco piękna. Dostrzegłem jednak radość młodych z przebywania w Jej obecności w pełnym poczuciu własnej tożsamości – powiedział ks. Fabio.

Ponadto, wielką niespodzianką i radością była obecność relikwii św. Jana Pawła II tuż obok Ikony Matki Bożej Częstochowskiej, tak dla niego drogiej, która jest Patronką i Królową Polski, jego ojczyzny.